O mnie

Cześć, nazywam się Tomasz Tomaszewski.
Z wykształcenia jestem pracownikiem socjalnym. Skończyłem 2-letni staż w Młodzieżowym Ośrodku Profilaktyki i Psychoterapii. Posiadam uprawnienia instruktora samoobrony wydane przez ówczesne Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu z 2004r. i od tego także momentu rozpoczęła się moja zawodowa wędrówka, dzięki której jetem tu.

Od czasów studiów pracuję z dziećmi i młodzieżą w klubach, świetlicach, szkołach i przedszkolach. Byłem także współorganizatorem letnich obozów tematycznych. Po stażu psychologicznym moje główne działania w pracy ukierunkowały się na profilaktykę przemocy. Wszystko zaczęło się, gdy na praktyki wybrałem jeden z Domów dziecka. W pierwszej kolejności zadano mi pytanie; "Co, po za odrabianiem lekcji, mogę tym dzieciakom zaproponować, co mogę im dać od siebie?" Odpowiedź nie była prosta... To, co mam, to "bicie się", niekoniecznie fajna opcja, dla młodziaków, które i tak idą przez życie z zaciśniętymi pięściami. Postanowiłem ułożyć program treningów połączonych z warsztatami, które przekazywałyby wartości o nieagresji i ruszyłem "uzbrojony" w takie pokłady empatii, na jakie tylko było mnie stać. To stworzyło podwaliny do tworzenia kolejnych programów szkoleniowych. To był początek, otwarcie furtki do dalszej pracy łączącej pasję i wiedzę.

Prywatnie... lubię dłubać przy filmach, choć bardziej frustruję się, że nie potrafię przełożyć tego, co mam w głowie na obraz. Lubię żeglowanie, sportową rywalizację, no i oczywiście prowadzę Agregację.

Czym jest Agregacja?

Agregacja to pojęcie mało humanistyczne, bowiem głównie występuje w biologii, chemii i statystyce. Jednak jej główne definicje idealnie oddają to, czym się zajmuję i to, co mam do zaproponowania Tobie. W obszarze humanistycznym agregacja staje się połączeniem zintegrowanych i harmonijnych elementów zarówno w nas samych jak i otaczającym świecie. Nie martw się, nie jestem Wróżbitą Tomkiem, ani drugim Kaszpirowskim 😉 To bardziej kwestia robienia tego, w czym jestem dobry i co jest dla mnie ważne oraz chęci dzielenia się tym.

Przejdź do:
| Strona główna | Kontakt |