Aktywny Tata

Zajęcia sportowe dla ojców z dziećmi


Czy wiesz dlaczego to jest ważne?

Ponieważ to jest tak, że dla dziecka jesteś punktem odniesienia, wzorem męskiego superbohatera, taka prawda i od tego się nie wykręcisz. Daj dobry przykład, zachęcaj do aktywności poprzez czynne uczestnictwo. Większość zabaw i ćwiczeń poznanych na sali będziecie mogli wykonać razem w domu, dzięki czemu jeszcze trochę czasu minie zanim dzieciak określi Cię mianem "stary".

Rozwojowe kombo

Zabawa, współpraca i sportowa rywalizacja, te elementy daje grupa rówieśników podczas tego typu zajęć. Dzieciaki w tym wieku zaczynają się wzajemnie obserwować, uczą się siebie i od siebie. Co najważniejsze, Ty też będziesz bacznie przez nie obserwowany tj. jak cieszysz się z sukcesów i jak rodzisz sobie w nowych sytuacjach.

Szeroki uśmiech i duże bicepsy

Są to zajęcia ruchowe, ojców z dziećmi w wieku 5-8 lat. Spotykamy się we wtorki w godzinach 18:15-19:15 (patrz harmonogram). Zajęcia trwają godzinę zegarową. Zaczynamy od rozgrzewki, następnie kilka ćwiczeń dla Ciebie i kilka ćwiczeń dla dziecka (jedne i drugie robione wspólnie). Do tego różnego typu zabawy, dużo krzyku i jeszcze więcej ruchu, ponieważ to w tym wszystkim jest najważniejsze. W wyniku powyższych siłownia nie będzie Ci już potrzebna, a pociecha poprawi motorykę i koordynację. Nie będziemy ćwiczyć żadnej konkretnej sztuki walki, natomiast zaczerpnięte z nich zestawy gimnastyczne i usprawniające. Nie musisz mieć super kondycji ponieważ każdy z nas będzie ćwiczył na swoim poziomie. Pamiętam jak u Nas wyglądały początki 🙂 uwielbiamy je wspominać - sprawdź.

"Aktywność" w nazwie Aktywny Tata to przede wszystkim branie odpowiedzialności za swoje "Małe szczęście", więc to Ty będziesz zachęcał je do wykonywania poszczególnych ćwiczeń. W końcu chodzi także o to, aby wypracować sposoby komunikacji, bez gróźb i nakazów. Bazujemy na pozytywnych wzmocnieniach 🙂 Podsumowując, Ty dbasz o formę i spędzasz czas z dzieckiem.

Przydatna wiedza

Weź ze sobą wodę. Możesz ćwiczyć w długich lub krótkich spodenkach, ale dla dziecka lepiej wziąć długie (dziewczynki mogą ćwiczyć w długich legginsach). T-shirty z krótkim rękawem wystarczą dla Was obojga. Wszystko oczywiście bez cekinów i odstających ozdób. Woda - już była, ale powtórzę - woda, nie smakowe soczki tylko zwykła woda, dla Ciebie i dziecka. Ćwiczymy na bosaka - można w skarpetkach, ale będzie ślisko! Zdejmij swoje i dziecka kolczyki, łańcuszki i zegarki.

Bądź tolerancyjny
Dzieciaki są różne (wszyscy jesteśmy). U jednych szybciej u innych wolniej przebiega proces adaptacji w nowej sytuacji. Może pojawić się wstyd. Luz, sam przez to często przechodzę z Kacprem - tak już ma. Myślę, że wspólnie znajdziemy na to rozwiązanie bez zbędnego ciśnienia i namawiania na siłę.

Koszt
Pierwsze zajęcia gratis!!! więc warto przyjść i spróbować.
Pojedyncze zajęcia kosztują 20zł. Chcesz zaoszczędzić? możesz wykupić z góry pakiet 4 zajęć za 60zł (szczegóły dotyczące płatności w regulaminie).